Yükleniyor...
  • 05550944445
Erkek Çantası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Erkek Çantası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • 01.03.2022

1. Yanlış çantayı yanlış kombinde kullanmak
Nasıl ki bir kravat için ya da bir sneaker için farklı uygunlukta zamanlar ve mekanlar vardır, aynı durum erkek çanta modelleri için de durum farklı değildir. Örneğin deri iş çantası hafta sonu tatil kaçamaklarınız için uygun olmayacak, sırt çantası ise hafta içi ofis kombinlerinize oturmayacaktır. Dolayısıyla doğru ortama doğru çantayı kullanmayı ihmal etmeyin. Eğer illa ofise giderken sırt çantası takmak istiyorsanız onu şık bir deri tasarımdan seçin.

2. Renk seçiminin ne kadar önemli olduğunu unutmak
Casual bir stil yaratmak isteyenler erkek aksesuarlarının ne kadar önemli olduğunu bilirler. Doğru bir çanta, baştan aşağı kıyafetinizi bambaşka bir hava sokma gücüne sahiptir. Ama çantanızda yanlış bir renk seçimi yaptığınızda her şeyi mahvetme ihtimaliniz de yüksektir. Dolayısıyla kullanacağınız çantayı seçerken kıyafetinizle uyumundan, ayakkabınızın doku ve tonu ile uyumuna, birçok renk detayına dikkat etmenizi öneririz.

3. Çantanın amaca uygun olmaması

Nasıl ki elinizde bir sürü dokümanla bir toplantıya giderken yanınıza küçük bir çanta alıp, dokümanlar elinizde darmadağınık bir şekilde olmanız tuhaf olacaksa, hafta sonu kahve içmeye çıktığınızda içinde bilgisayar gözünden koskocaman alanlara, o gün için gereksiz detay bulunduran bir çanta takmanız da gereksiz olacaktır. Dolayısıyla farklı senaryolar için farklı erkek çantası modellerine sahip olmanızda fayda vardır. Böylece onları amaca uygun şekilde kullanabilirsiniz!

4. Suni deri çanta kullanmak

Burada konu ucuza kaçmakla ilgili… Her ne kadar karşımıza çokça çıksa da, suni deri yerine gerçek deri erkek çantaları takmak stilinizi çok daha şık ve kaliteli bir yere taşıyacaktır. Dolayısıyla bu detaya önem verin.

5. Süet ve derilerin bakımını ihmal etmek
Her ne kadar doğru çantayı seçseniz de, onu bakımlı bir şekilde kullanmadığınızda sonuç yine olumsuz olacaktır. Özellikle deri ve süet çantalar, bakımsız olduklarında en şık kombini bile kötü gösterebilirler. Dolayısıyla deri bakım malzemeleri ve süet bakım malzemeleri ile çantalarınızın bakımlarını düzenli olarak yapın. Onları temiz tutun!

Whatsapp